uchwytrowerowy.pl
Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Gdzie kupić dobry uchwyt rowerowy ?

Strona główna  »  Artykuły  »  Gdzie kupić dobry uchwyt rowerowy ?


Gdzie kupić dobry uchwyt rowerowy ?

Każdy z nas zna takie miejsca, w których sprzedawane są akcesoria samochodowe. Czy jednak mamy gwarancję, że są to części wysokiej jakości, które warto kupować? Z pewnością nie zawsze. A to decydujący czynnik na to, gdzie zakupimy dla siebie uchwyty rowerowe. Przy ich zakupie należy mieć na uwadze to, że ten element wpływa na komfort i bezpieczeństwo prowadzenia samochodu, na dachu którego umieszczono rowery. Jeżeli z jakichś powodów uchwyt w czasie jazdy straci swoją stabilność, to niestety konsekwencją może być nawet wyślizgnięcie się z niego roweru. Spadając na ulicę, mógłby dokonać poważnych zniszczeń materialnych i obrażeń w ludziach.

Chronić się można przed tym na kilka sposobów. Na przykład wybierając dobre uchwyty rowerowe przeznaczone do montażu tylnego. W odróżnieniu od uchwytów montowanych na dachu, takie uchwyty nie są narażone na ostre podmuchy wiatru – chroni je przednia część samochodu. Inną ich zaletą jest łatwość montażu i instalowania na nich rowerów. Nie wymaga to podnoszenia ich na sam dach, co dla osób nieco niższych mogło być poważnym wyzwaniem.

W końcu, uchwyty rowerowe na tył samochodu są stabilniejsze. Wynika to z większej liczby punktów podparcia. Znajdują się one na klapie, oraz od spodu, w podwoziu samochodu. Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie, polecane szczególnie wtedy, kiedy zamierzamy wybrać się samochodem i z rowerami w dłuższą podróż. Stawiając na takie uchwyty mamy pewność, że nie będą one stanowiły zagrożenia na przykład w czasie przejeżdżania pod niskimi tunelami. Również w czasie bocznego wiatru prowadzenie pojazdem będzie pewniejsze.